 |
|
Centrum pre bioetickú reformu na Najvyššom súde žaluje prednovembrové praktiky polície (17.11.2008)
Advokát JUDr. Radoslav Procházka podal v mene CBR žalobu Najvyššiemu súdu SR na Ministerstvo vnútra SR pre nezákonný postup polície, ktorá pred mesiacom v Košiciach zastrašovala organizátorov verejného zhromaždenia Stop genocíde zaistením panelov s obrázkami umelého potratu. V snahe o umlčanie nepohodlného názoru, ktorý požíva slobodu prejavu, garantovanú Ústavou SR a Európskym dohovorom pre ľudské práva, „slovenská polícia postupovala ako komunistická polícia" uviedol vo svojom stanovisku pre CBR JUDr. Ján Čarnogurský, aktér Nežnej revolúcie.
Ďalej v ňom konštatuje: „Pred novembrom 1989 komunistická polícia rušila náboženské zhromaždenia na bytoch, vo voľnej prírode, či rozširovanie samizdatov. Charta 77 vydala dokument číslo 23/1982 a upozornila, že je to porušovanie Medzinárodného paktu o občianskych a politických právach a medzinárodného záväzku vtedajšieho Československa. Československo podpísalo Pakt za Dubčeka v r. 1968 a uverejnilo v Zbierke zákonov ako záväzok z Helsinskej konferencie o dodržiavaní ľudských práv. Je pozoruhodné, že argumentácia dokumentu Charty 77 bola rovnaká ako je argumentácia proti košickému zásahu slovenskej polície."
V revolučných dňoch novembra sa ľudia nebáli hovoriť a ukazovať pravdu o zločinoch komunizmu, ktorá bola pre prisluhovačov režimu nepochybne bolestivá. Revolúcia bola nežná aj preto, že sa nedokázala zbaviť všetkého komunistického zla. CBR pokračuje v duchu novembrových dní práve tým, že odhaľuje zločiny komunizmu a liberálneho socializmu na bezbranných členoch našej spoločnosti a na ženách, ktoré sú druhou obeťou umelého potratu.
Ing. Jana Tutková, MA, riaditeľka CBR, dodáva: „Socializmus v Európe naďalej pretrváva, lenže v pozmenenej forme, ktorá viac vyhovuje mocným tohto sveta. Kampaň Stop genocíde odhaľuje kruté, legálne a pritom skryté násilie dnešného liberálneho socializmu."
„Pravda obrázkov a argumentov prebúdza ľudí z ideologického sna dneška. Pohľad na potratené dieťa vyvoláva súcit i bolesť. No mnohé ženy, spoznajúc pravdu o umelom potrate, ho už viac nepodstúpia. Celá spoločnosť si potrebuje uvedomiť zlo potratu, aby ho odmietla a hľadala nenásilné riešenia problémov tehotných žien. Táto kampaň mobilizuje verejnosť proti násiliu umelého potratu." uzatvára Jana Tutková.
|
 |