 |
|
Svetová zdravotnícka organizácia: Hormonálna antikoncepcia je karcinogénna!
Na verejnom hearingu Európskeho parlamentu o sexuálnych a reprodukčných právach dnes vystúpila Jana Tutková s prezentáciou, v ktorej poukázala na neefektívnosť drahej sexuálnej výchovy v krajinách Západnej Európy, ktorej dôsledkom sú najvyššie miery (v EU) tínejdžerských tehotenstiev a infekcií sexuálne prenosnými chorobami. Niektoré, ako Veľká Británia, dokonca poskytujú antikoncepciu zadarmo.
Tutková uviedla, že kým sú hormóny pre mužov zakázané takmer v celej Európe, ženám sa odporúča predávkovanie hormónmi. Mnohé štúdie poukazujú na s tým súvisiace zvýšené riziko rakoviny prsníka, pečene, kŕčka maternice. Pripomenula, že Medzinárodná agentúra pre výskum rakoviny (súčasť SZO: http://www.iarc.fr/ENG/Press_Releases/pr167a.html) v 2005 reklasifikovala estrogénovo-progesterónové tabletky na kontrolu pôrodnosti ako vysoko-karcinogénne. Koncept sexuálneho a reprodukčného zdravia sa prekrúca na propagovanie chorôb (antikoncepcia a sterilizácia spôsobujú dočasnú a trvalú neplodnosť) a nereprodukcie (interrupcia).
"Štáty a EU obmedzujú slobodu voľby, keď financujú len drahé a zdraviu škodlivé programy plánovaného rodičovstva v rozvojovej spolupráci. Výskumy ukazujú, že programy čakania do manželstva a prirodzené plánovanie rodičovstva sú oveľa úspešnejšie. Len 0,3% manželstiev na prirodzených metódach sa rozvádza oproti 70% tých, ktoré používajú antikoncepciu. Americkí tínejdžeri so sľubom panenstva majú nižšiu mieru tínejdžerských tehotenstiev, mimomanželských detí a sexuálne prenosných chorôb než absolventi výchovy k "bezpečného sexu". Ide o lacnú propagáciu farmaceutického priemyslu prostredníctvom mimovládok, ktoré po zlyhaní "ochrany" odporúčajú potrat."
Dlhodobo zaznievajú na pôde EP hlasy odmietajúce násilie potratu a financovanie poskytovateľov potratov ako Plánované rodičovstvo. Dnešný hearing povzbudil proliferov, ktorých bola v auditóriu väčšina napriek pomeru prezentácií: 3 experti Plánovaného rodičovstva proti 2 expertom strany prolife. Zástupca Európskej komisie potvrdil, že EU nemá kompetenciu v oblasti potratov. Navyše sa prochoice strane doteraz nepodarilo presadiť koncept "sexuálne a reprodukčné práva" v medzinárodnom práve. Také práva teda neexistujú.
|
 |